Diabolique est belle ehk ohutunne lõhnab kütkestavalt. Gucci Guilty

Gucci moemaja, mis sel aastal tähistab oma 90. juubeliaastapäeva, esitleb intensiivsemat versiooni eelmisel aastal müügile tulnud parfüümist Gucci Guilty. Moemaja noore peadisaineri Frida Giannini (üleval parempoolsel pildil) sõnul on see parfüüm mõeldud piiranguid trotsivale mässumeelsele naisele. Enne selle parfüümi endale soetamist soovitab ta aga küsida endalt, milline on olnud sinu kõige pöörasem tegu, et ise otsustada, kas oled piisavalt mässumeelne sellise provokatiivse parfüümi jaoks või mitte. Hm, enda kogemustest rääkides, siis eks neid pööraseid tegusid on elu jooksul ikka ette tulnud aga võib olla antud konteksti sobitub kõige paremini (loe: on kõige siivsam) kontsakingad jalas ja kõrvaklapid peas üle Tartu kaarsilla karglemine,  i-pod`is  Sigue Sigue Sputnik täiel võimsusel karjumas (http://www.youtube.com/watch?v=ff974Ocxl4Q). See ei ole muidugi midagi sellist, mille üle ma just uhke oleksin, aga liigitub kindlasti nende tegude hulka, mida ma üritan mitte iialgi korrata ja kus ma sõna otseses mõttes piire katsusin. Ok, ühesõnaga vedas, et ellu jäin ja vist võin Gucci Guilty parfüümi kasutada küll.

Parfüümi pudeli valmistamisel on kasutatud muide imeväikeseid kullaosakesi ja üleüldse näeb nii karp kui ka pudel ülimalt glämm välja. Gucci Guilty on soe, kuid samas efektne idamaine lillelõhn, mille südames on peidus naudingud. Parfüüm tõmbab tähelepanu toretseva avaakordiga, mille allikaks on mandariini särtsakus, mis pakatades moodsast transparentsusest kumab kõrvuti roosa pipra väljakutsuva noodiga. Püsivust ja elegantsust lisab parfüümile veelgi põhjanoot patšuli, mida võib pidada lausa Frida Giannini signatuurkomponendiks, sest just see omapärase lõhna ja mõningates kultuurides ka afrodisiaakumina kasutusel olev puidnuoot on üheks võtmenoodiks kõikides tema loodud nii naiste- kui ka meesteparfüümides.

Meesteparfüümist Gucci Guilty rääkides jääb sõna otseses mõttes sõnadest puudu. No see mees on lihtsalt nii seks noh. Eks otsustage ise:

Noor, kartmatu ja eksimatu maitsega Gucci Guilty kandja on meie aja kangelane – temast hoovab karismat ja ta on pisut ohtlikki. Elu võib olla tema kontrolli all, kuid ta ei ei tee katsetki oma kirgi vaos hoida. Temast hoovav nautlemisvaim on joovastav. Tema jõud peitub teadmises, et võim on mäng ning naissoost vastast kohates on ta valmis selle mänguga lõpuni minema. Frida Giannini märgib: „Gucci Guilty meest armastavad kõik. Ta on riskeerija ja põnevuseotsija, jäädes samas ikka ja alati osavõtlikuks naise ihade suhtes. Ta ise ongi nende ihade kehastus. Mehed tahavad olla nagu tema, naised ihkavad tema omaks saada.”

Gucci Guilty for Him on intensiivne ja kaasaegne fougère-lõhn, ühtaegu provotseeriv ja peibutav. Lõhn vallutab meeled purustatud roheliste lehtede, Itaalia sidruni ja mandariini joovastava kokteiliga, mis on kui kihisev elumahl, ning roosa pipra trotsliku tarmukusega. Kesksed motiivid keelitlevad nagu sosinal väljaöeldud kutse. Lavendli rohuvärskus embab armujoogina mõjuvat, ühtaegu toniseerivat ja hurmavat kardemoninooti ning üheskoos heidavad nad puhkama apelsiniõite ja pomerantsi ootamatult pehmele asemele. Kõigi Gucci parfüümide kindel koostisosa patšuli on heitnud ühte ambrast kirendava seedri ja sandlipuuga, andes tulemuseks sügava mehelikkuse jõuliselt meelelise, kuid samas peibutavalt eksootilise sensuaalsuse. Mulje on ühtaegu ebatavaline ja kompromissitult ahvatlev.

Lõpetuseks lisan siia veel Gucci Guilty eriti ägeda reklaamvideo, mille režissööriks on Frank Miller ja kus peategelasteks imekaunis Evan Rachel Wood ja kütkestav Chris Evans.  Taustaks mängib Depeche Mode’i loo “Strange Love” Bat for Lashes`i töötlus.

http://www.youtube.com/watch?v=581J66YXnQU&feature=relmfu

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: